top of page
Blog: Blog2

Leesvaardigheid in het basisonderwijs van GO! Scholengroep Xpert: een topprioriteit!

De basisscholen van GO! Scholengroep Xpert sloegen de handen in elkaar om het technisch leesniveau van de leerlingen naar een hoger level te tillen. Dit deden ze aan de hand van het LIST-traject: 'Lezen IS Top'. We breken hierbij een lans voor effectief en efficiënt leesonderwijs.

LIST

LIST gaat voor een totaalaanpak van het leesonderwijs. Het is een methodiek waarbij kinderen leren lezen aan de hand van boeken die ze leuk vinden. Betrokkenheid bij lezen, motivatie en het maken van leeskilometers staan hierbij voorop. Bij GO! Scholengroep Xpert kozen we voor een aangepaste aanpak van bij de jongste kleuters tot en met het zesde leerjaar. Een duidelijk lesstramien met veel leestijd en een rijke leesomgeving zijn enkele ingrediënten van deze aanpak.

In samenwerking met de pedagogische begeleidingsdienst van het GO! werd het LIST-traject uitgerold. Zij zorgden voor een goede begeleiding en professionalisering van de leerkrachten.


Als enige scholengroep in Vlaanderen doorliepen de basisscholen van GO! Scholengroep Xpert het leesproject gezamenlijk tijdens een intensief traject. We rekenen erop dat we met deze aanpak voor lezen op termijn met al onze leerlingen nog betere leesresultaten behalen.

INTERVISIES

In navolging van het gevolgde driejarige traject, worden er nu LIST-intervisies georganiseerd onder het motto: 'Je vermenigvuldigt Xpertise als je deelt'. Alle leerkrachten uit het basisonderwijs kregen de kans om hieraan deel te nemen. Er werden good practices uitgewisseld en er werd gebrainstormd over groeikansen, werk- en aandachtspunten. Tijdens de sessies werd ook de nieuwe materialenbank van GO! Navigator verkend.

Een volgende sessie zal plaatsvinden in maart om nogmaals te reflecteren en op basis van de AVI-leesresultaten te kijken naar concrete tips voor de klaspraktijk.

NETWERK VOOR DE ONDERWIJSPROFESSIONAL

GO! Scholengroep Xpert bouwt hiermee aan een sterk en laagdrempelig netwerk waarbij onderwijsprofessionals elkaar ondersteunen.

Het doel is het leesonderwijs voor al onze kinderen continu te optimaliseren. Door onze klaspraktijk voortdurend bij te sturen zorgen we voor een nog betere ondersteuning en begeleiding van onze leerlingen en helpen we hen om het beste uit zichzelf te halen.86 weergaven0 opmerkingen

Recente blogposts

Alles weergeven

Comments


bottom of page